Okolí dnešních Broum bylo obydleno již v období Keltů, tedy v druhém století před Kristem, v 11. až 13. století zde pak sídlili Slované. První písemná zmínka o Broumech pochází z roku 1358 a vztahuje se k manskému dvoru, který se nalézal v obci a byl vypálen za husitských válek.
Dějiny Broum jako takových se začínají psát v roce 1560, kdy jsou jmenovány v listině Karla IV. Blízké královské hrady a hluboké lesy byly častým cílem českých králů. Mezi poddanské povinnosti tehdejších broumských obyvatel patřilo i kupříkladu nadhánění zvěře nebo jiné pomocné práce při lovu.
Nejvýznamnější etapou v historii Broum bylo období zdejší sklárny, která byla postavena na základě majestátu císaře Rudolfa II. z roku 1599 sklářem Kryštofem Schürerem. Huť pracovala zejména pro potřeby císařského dvora a proslavila se především výrobou skla pro císařské alchymistické laboratoře. Rozkvět sklárny ukončila třicetiletá válka, až do dnešní doby však stojí hlavní stavení sklené hutě a v prostoru mezi ním a potokem je i dnes možné nalézt skleněnou strusku nebo úlomky skleněných předmětů.
Dnes Broumy lákají svým malebným okolím pěší i cykloturisty, křivoklátské lesy v okolí houbaře a zdejší rodinný pivovar milovníky zlatavého moku. Můžete navštívit i muzeum mikroregionu. V Broumech žije 835 obyvatel.